Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Co wybrać: rattan a technorattan?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając pięknych i trwałych mebli ogrodowych często zadajemy sobie pytanie: czym różnią się rattan a technorattan? Chcąc kupić wyjątkowe meble ogrodowe warto zapoznać się z ich parametrami technicznymi i sprawdzić, które meble będą lepsze i bardziej dopasowane do naszych potrzeb. CO warto wiedzieć o meblach technorattanowych i rattanowych?

Rattan a technorattan: natura i nowoczesne technologie!

Zasadnicza różnica rozróżniająca rattan a technorattan to oczywiście tworzywo. Meble technorattanowe wykonywane są z tworzyw syntetycznych. Plecionka technorattanowa to polietylen o odpowiedniej strukturze, który do złudzenia imituje naturalny rattan. Technorattan ceniony jest przede wszystkim za wysoką odporność na uszkodzenia – meble tego typu doskonale sprawdzą się w ogrodach, na tarasach czy balkonach. Technorattan jest odporny na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć, odkształcenia. Na wiele lat zachowuje wspaniały wygląd i oryginalny kolor. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach – oznacza to, że podnoszenie czy przenoszenie krzeseł czy foteli nie sprawi żadnego problemu. Zaletą kolekcji technorattanowych jest również ich różnorodność: w kompletach znajdziemy klasyczne fotele i krzesła, stoły kawowe, ale również leżanki ogrodowe, fotele wiszące, sofy narożne. Tak duży wybór sprawia, że bez problemu zaaranżujemy taras, balkon czy ogród. 

Meble rattanowe – siła natury!

W przeciwieństwie do technorattanu rattan to tworzywo naturalne, pozyskiwane z pnączy egzotycznych roślin. Dzisiaj rattan pozyskiwany jest na plantacjach o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że chronione jest jednocześnie środowisko naturalne. Rattan znany jest doskonale w Polsce, a meble z tego pnącza są wysoko cenione, nie tylko na tarasach czy balkonach, ale również na werandach czy we wnętrzach domów. 

Comments are closed.