Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcjonalna altana metalowa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prawidłowo zaprojektowany taras przy domu stanie się naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym – istotne jest jednak to, aby wybrać odpowiednie meble i dodatki. Altana metalowa to jeden z elementów coraz chętniej wybieranych wśród kupujących – mówią producenci wyposażenia ogrodowego. I nie powinno to dziwić!

Jak skonstruowana jest altana metalowa?

Altana metalowa to nic innego jak nowoczesna pergola, która może być postawiona zarówno w ogrodzie, jak i na naszym tarasie. Zadaniem pergoli jest zadaszenie miejsca wypoczynkowego, ale również urozmaicenie przestrzeni i nadanie jej większej estetyki. Współcześnie altana metalowa projektowana jest z dbałością o najmniejsze detale: projektanci dokładają wszelkich starań, aby oddane w ręce użytkowników produkty spełniały ich oczekiwania. Altanę znajdziemy również jako meble ogrodowe outlet – pozwoli nam to kupić funkcjonalny produkt w znacznie niższej cenie. 

Altana metalowa wznoszona jest modułowo – elementy wykorzystane do jej konstrukcji to aluminium malowane proszkowo. Oznacza to, że konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i korozją, odkształcaniem. Szczyt pergoli tworzy dach – jest on wykonany z ruchomych, aluminiowych listew – o ich pozycji decydujemy sami. Dach pozwala nam regulowanie, jak wiele światła wpada pod pergolę. Możemy również całkowicie zamknąć dostęp słońca – dach w pozycji zamkniętej nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje komfortowy chłód. Pergole mogą być uzupełniane o elementy takie jak rolety boczne – ochronią nas one przed powiewami wiatru. 

Meble do altany metalowej

Szeroki wybór mebli ogrodowych, które możemy wykorzystać na tarasie czy w ogrodzie sprawia, że zakup może zająć nam nieco czasu. Wśród najczęściej rekomendowanych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe – odznaczają się one lekkością, trwałością i odpornością na uszkodzenia. 

Comments are closed.