Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcjonalne garnki w naszych kuchniach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak sprawić, aby podawane przez nas posiłki były lepsze i bardziej wartościowe? Możliwości jest kilka – podstawą są oczywiście wysokiej jakości produkty spożywcze, które znajdziemy w naszych sklepach. Druga kwestia to dobre przepisy, dostosowane do naszych potrzeb. Osobnym zagadnieniem są garnki i patelnie oferowane przez topowych producentów. Co warto o nich wiedzieć?

Garnki stworzone z myślą o użytkowniku

Współcześnie garnki tworzone są z zupełnie innych materiałów i uzupełniane są licznymi elementami – mówią pracownicy firm proponujących garnki, patelnie, wyposażenie kuchenne. Nowoczesne garnki to przede wszystkim garnki stalowe, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten jest wysoce odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokiej temperatury czy korozję – garnki te możemy bez obaw czyścić w zmywarkach automatycznych. Garnki Gerlach to jedna z ciekawszych propozycji na rynku – posiadają one w swoich dnach specjalne dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dyski pozwalają nie tylko na szybsze przygotowywanie potraw, ale również na oszczędność energii!

Nowoczesne garnki stalowe uzupełnia się również o wygodne uchwyty i rączki – są one profilowane i wykonane z materiałów antypoślizgowych, co przekłada się na bezpieczniejsze podnoszenie czy przenoszenie gorących naczyń. W kompletach garnków znajdziemy również pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego, a niewielki odpowietrznik pozwoli na odparowanie nadmiaru pary wodnej. 

Patelnie ceramiczne – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne patelnie również nas zaskoczą: dzięki zastosowaniu licznych powłok smażenie jest jeszcze prostsze, a smażone potrawy: zdrowsze. Jak to możliwe? Powłoki ceramiczne pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Dzięki temu potrawy są mniej kaloryczne. Powłoki hamują również proces przywierania pokarmów do dna patelnie – koniec z przypalonymi potrawami. 

Comments are closed.