Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaaranżować ogród w stylu boho?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stylowy, efektowny, naturalny… Ogród zaprojektowany w niezwykle modnym stylu boho zapewni Ci optymalne warunki do delektowania się każdym ciepłym dniem. Czym charakteryzuje się styl boho? Jak urządzić ogród w tej konwencji? Sprawdź!

Przestrzeń zdominowana przez naturę

Ogród w stylu boho jest miejscem, gdzie możemy poczuć bliskość natury i odpocząć w kojącej scenerii. Oryginalny i wyrazisty styl boho szczególnie przypadnie do gustu romantykom, miłośnikom podróży i każdemu z artystyczną duszą. Nazwa stylu wywodzi się od francuskiej bohemy artystycznej, która powołała do życia popularny dzisiaj nurt w architekturze i modzie. Urządzając taras albo balkon w stylu boho, możesz dać ponieść się fantazji. Kompozycje nawiązujące do stylu życia nomadów-artystów miłujących ponad wszystko wolność cechują się eklektyzmem, swobodą i naturalnością.

Meble do ogrodu w stylu boho

Minimalistyczne, surowe komplety z metalu czy technorattanu nie zdadzą tutaj egzaminu. W klimat ogrodu boho znacznie lepiej niż aluminiowe czy technorattanowe komplety wpiszą się meble z rattanu. Plecione krzesła, niewielkie sofy i podwieszane fotele o naturalnym, ciepłym wykończeniu tworzą z żywą zielenią wyjątkowo zgrany duet. Ręcznie wykonane meble o giętych kształtach nawiązują do dalekich podróży w najpiękniejsze, gorące zakątki.

Kropka nad „i” – dodatki 

Ważną częścią aranżacji w stylu boho są dekoracje. Pożądany klimat w ogrodzie stworzą rattanowe lampiony, kuliste lampki rozwieszone między drzewkami, donice z ulubionymi kwiatami, poduszki, pledy w patchworkowe wzory i łapacze snów. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz wszystko to, co potrzebne jest do zaaranżowania przytulnej strefy relaksu w stylu boho.

Comments are closed.