Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaaranżować taras narożny zadaszony?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, by znaleźć zaciszne miejsce do odpoczynku blisko natury. Przydomowy taras narożny zadaszony pozwoli cieszyć się latem, zapraszać bliskich do wspólnego relaksu i organizować posiłki na świeżym powietrzu. Jak zaprojektować taką przestrzeń?

Taras narożny zadaszony – wybieramy pergolę!

Aranżując taras narożny zadaszony, najważniejszym aspektem będzie wybór zadaszenia. Współcześnie olbrzymim zainteresowaniem cieszą się praktyczne pergole, które nie tylko chronią przed silnym słońcem, ale też wpływają na odbiór otoczenia tarasu. Pergole wznoszone są z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Oznacza to, że są one wysoce odporne na wilgoć oraz na korozję. Zintegrowana rynna dachowa sprawia, że woda deszczowa odprowadzana jest poza obręb pergoli. Dach zadaszenia wykonany jest z ruchomych, aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy mogą decydować o tym, ile światła słonecznego wpada na taras narożny zadaszony. W razie upałów dach może być całkowicie zamknięty – jest struktura nie nagrzewa się, przez co w cieniu pergoli panuje chłód. Pergole mogą być uzupełnione o panele boczne i frontowe.

Meble na taras narożny zadaszony

Jakie meble wybrać na taras narożny zadaszony? Możliwości jest wiele. Decydując się na komplet wypoczynkowy, warto postawić na technorattanowe sofy narożne. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można wiele elementów, które pozwolą na wykreowanie tarasu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Meble technorattanowe odznaczają się wysoką jakością wykonania, odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Szukając niebanalnych mebli do przydomowej jadalni, warto postawić na eleganckie krzesła rattanowe oraz stoły z drewnianymi blatami.

Comments are closed.