Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Litery i cyfry – jakie szablony są stosowane?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Litery małe i duże, cyfry, znaki interpunkcyjne i specjalne, symbole matematyczne – to zestaw znaków, dzięki którym można stworzyć dowolny napis, znakowanie, informację, reklamę na różnego rodzaju powierzchni w halach, na boiskach, parkingach, biurach. By wszystkie znaki były w jednym rozmiarze i stylu, warto zastosować szablony liter i cyfr.

Szablony liter i cyfr

Szablonów, czyli wzorników liter i cyfr jest na rynku bardzo wiele. W zależności od potrzeb można nabyć szablony malarskie (elastyczne tworzywo sztuczne, w którym wzory zostały laserowo wycięte, a uzyskaną przestrzeń należy wypełnić farbą, tuszem itp.), szablony z naklejkami (wzory wycięte z kolorowej folii ploterowej), szablony do odrysowywania (litery, cyfry, znaki specjalne wycięte w sztywnym tworzywie sztucznym).

Wymiary i style znaków

Szablony mają różne rozmiary – są takie, które zawierają jeden znak, są takie, które zawierają kilka znaków (np. cały alfabet lub cyfry od 0 do 9), są nareszcie takie, które przedstawiają cały napis. Najczęściej spotykane wymiary znaków to 50 mm, 150 mm i 300 mm. Jeśli zachodzi potrzeba zastosowania innej wielkości, której nie ma w ofercie drukarni, wystarczy skontaktować się z działem handlowym i omówić szczegóły projektu. Tak samo dzieje się jeśli chodzi o stylistykę znaków – jeśli w proponowanej, zazwyczaj bardzo bogatej ofercie drukarni, nie znajdziemy interesującego nas wzoru, drukarnia, która wychodzi naprzeciw potrzebom klienta, przygotuje indywidualny projekt.

Właściwości szablonów

Szablony wykonywane są z trwałych materiałów. Dzięki temu szablony malarskie są odporne na działanie substancji chemicznych, można je czyścić i wielokrotnie używać. Natomiast naklejki z wytrzymałej folii ploterowej są odporne na czynniki atmosferyczne, dzięki temu przez długi czas wyglądają jak nowe. Szablony do odrysowywania zachowują swój wygląd na długo, są odporne na tusze, gryfle ołówków i innych przyrządów kreślarskich. Szablony łatwo utrzymać w czystości – szablony do odrysowywania wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Podobnie rzecz ma się z szablonami malarskimi.

Szablony są przydatnymi akcesoriami – umożliwiają precyzyjne i łatwe naniesienie potrzebnych informacji. Wiele z nich posiada specjalne podziałki, dzięki któremu szablon łatwo wypoziomować i umieścić jednakowo wyglądające znaki na jednym poziomie. Nic więc dziwnego, że szablony znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, handlu, w biurach – bez informacji funkcjonowanie w dzisiejszym świecie jest zupełnie niemożliwe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Comments are closed.