Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Najlepsze okna do domu – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej nie powinien być dziełem przypadku – przekonują specjaliści. Okna powinny przede wszystkim zapobiegać utracie ciepła z wnętrza pomieszczeń, ale też wpływać na odbiór estetyczny. Szeroki wybór okien pozwoli na zakupienie produktu idealnie wpisującego się w dane potrzeby. Jak wybrać najlepsze okna do domu?

Najlepsze okna do domu – okna drewniane czy plastikowe?

Zdecydowana większość kupujących zastanawia się, czy najlepsze okna do domu to te plastikowe czy drewniane. Okna plastikowe są najchętniej kupowanymi – wynika to z faktu, że posiadają świetny stosunek jakości do ceny. Proces tworzenia okien plastikowych nie jest kosztowny, dodatkowo świetnie sprawdzają się one zarówno w domach, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej. W przypadku okien drewnianych klienci mówią przede wszystkim o wysokiej estetyce oraz eleganckim wyglądzie. Okna takie wspaniale prezentować się będą w budynkach w stylu rustykalnym. Warto pamiętać, że okna drewniane wymagać będą regularnej konserwacji.

Okna wielkoformatowe – czy to najlepsze okna do domu?

Moda na styl loftowy czy skandynawski nie mija – najlepsze okna do domu w tym stylu to bez wątpienia okna wielkoformatowe. Duże przeszklenia pozwalają na niwelowanie barier architektonicznych i „otwieranie” salonu czy sypialni na przestrzeń obok – ogród, taras. Okna wielkoformatowe projektowane są z dużą precyzją oraz dbałością o detale. Wiele osób obawia się, czy dobrze izolują one od chłodu – projektanci uspokajają, że okna te zazwyczaj posiadają trzy szyby, odpowiednie okucia, brak jest w nich też tzw. mostków zimna. Wysokie okna montowane są zasadniczo tuż przy podłodze – mogą mieć one nawet kilka metrów wysokości. Okna takie uzupełniane są o drzwi tarasowe podnośno-przesuwne, które świetnie wpisują się w całość przeszklenia.

 

 

Comments are closed.