Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna nieotwierane – zalety wykorzystania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wbrew powszechnej opinii, okna nieotwierane są dość często spotykane w dzisiejszych czasach. Jest wiele zalet wykorzystania tego typu stolarki okiennej. Wśród nich można wyróżnić chociażby niską cenę – co jednak nie oznacza, że można zrezygnować z okien tradycyjnie otwieranych.

Okna nieotwierane bez okuć

Zdecydowaną zaletą tego typu rozwiązania jest to, że nie posiadają one specjalnych okuć. Tzn. nie posiadają one takich elementów, jakie ulegają naturalnemu zużyciu. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, że nie będą one psuć się tak często, jak okna tradycyjne. Co dalej w związku z tym? Inwestor może być pewnym tego, że nie będzie tak dużego problemu z ich szczelnością. Jest to możliwe dzięki temu, że okucia nie będą się zużywać, bo – jak już było powiedziane, w tych oknach ich w ogóle nie ma. 

Bezpieczne okna w domach

Warto również nadmienić to, że okna nieotwierane są bezpieczniejsze. Jeżeli zamontowana w nich jest naprawdę solidna szyba, można być pewnym tego, że rabusie nie będą w stanie jej wyważyć. Nie jest pewne, że tego nie zrobią w ogóle, ale jest większa pewność, że w tym czasie ktoś zorientuje się, iż niepowołane osoby chcą przedostać się do wnętrza domu. Zaletą tego typu okien jest to, że nie wymagają one tak dużej pielęgnacji. Tak, trzeba myć szyby, jak również profile, ale nie trzeba przejmować się mechanizmami w środku. Tym bardziej, że nikt nie ma dostępu do nich. Jest także wiele innych zalet, które są dowodem na to, że okna typu fix będą naprawdę dobrą inwestycją na długie lata. 

 

Comments are closed.

Hoker do kuchni z oparciem https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ Taboret industrialny stołek w stylu loft