Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Przegląd auta na jesień – o czym powinien pamiętać każdy kierowca?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla kierowców. Aby niekorzystne warunki pogodowe nie wpłynęły na Twoje bezpieczeństwo, warto corocznie wykonywać przegląd auta na jesień. O czym powinieneś pamiętać, sprawdzając stan techniczny wozu? Jak przygotować się na jesień i zimę? Sprawdź!

Przegląd auta na jesień – komfort i bezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów

Mgła ograniczająca widoczność, ulewne deszcze, przymrozki, leżące na asfalcie liście wydłużające drogę hamowania…  Prowadzenie auta w takich warunkach wymaga ostrożności i starannego przygotowania. Od czego zacząć przegląd auta na jesień? Przede wszystkim, sprawdź stan akumulatora, który na skutek działania niskiej temperatury może płatać figle w najmniej odpowiednich momentach. Przyjmuje się, że akumulator powinien służyć przez około 4-6 lat. Po tym czasie zaleca się wymianę modelu na nowy.

Sprawne wycieraczki

Jesienią i zimą szczególnie często używamy wycieraczek. Jeśli wycieraczki zamontowane w Twoim samochodzie rozmazują wodę i zanieczyszczenia zamiast je zbierać, koniecznie wymień je na nowe. Koszt wymiany wycieraczek nie jest wysoki, a korzyści, jakie z niej płyną, są nieocenione. Ponadto, zaopatrz się w dobry zimowy płyn do spryskiwaczy.

Bądź widoczny!

Ważnym etapem jesiennego przeglądu jest sprawdzenie stanu i ewentualna wymiana żarówek. Ustaw odpowiednio wysokość świateł, żeby nie oślepiać innych kierowców. Pamiętaj, że od widoczności Twojego samochodu w ogromnej mierze zależy Twoje bezpieczeństwo.

Hamulce

Hamowanie na śliskiej nawierzchni wymaga wyczucia oraz nienagannie pracujących hamulców. Przed jesiennym załamaniem pogody wybierz się do mechanika w celu sprawdzenia klocków i tarcz. Specjaliści zaznaczają, że należy wymieniać je średnio po przejechaniu 20-40 tysięcy km.

Comments are closed.

Taboret industrialny stołek w stylu loft https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ Hoker do kuchni z oparciem