Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jaka jest różnica między wodą perfumowaną a wodą toaletową?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Różnice między wodą perfumowaną a toaletową to przede wszystkim stężenie olejków perfumeryjnych, cena, trwałość zapachów i sposób ich użytkowania.

Wody toaletowe i kolońskie zawierają około 5 do 15 procent esencji zapachowych, a ich trwałość utrzymuje się zwykle przez trzy godziny. Z drugiej strony woda perfumowana zachowuje swój zapach przez pięć do ośmiu godzin, ponieważ zawiera około 20 procent pachnących olejków. Zastosowanie perfum jest jeszcze silniejsze, ponieważ zawierają około 40 procent aromatycznego ekstraktu, oraz uwalniają swój zapach w czasie do 24 godzin.

Wody kolońskie i perfumy męskie możesz kupić online

Ponieważ jest bardziej rozcieńczona, woda toaletowa jest tańsza i można ją bardziej obficie rozpylać jako zapach na co dzień. Wody perfumowane i perfumy są droższe, ale mniejsza ilość alkoholu dobrze pasuje do wrażliwej skóry i zapewnia długotrwały, intensywny zapach. Z wody toaletowej mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Przemysł perfumeryjny często sprzedaje wodę kolońską jako zapach dla mężczyzn, a perfumy i wody perfumowane jako zapach dla kobiet. Istnieją jednak opcje unisex dla obu płci w różnych kategoriach perfum i różnią się one głównie ilością olejku perfumeryjnego, a także nutami zapachowymi i składnikami.Najlepszą praktyką używania wody toaletowej jest nakładanie jej na umytą i suchą skórę. Będziesz chciał skoncentrować się na cieplejszych obszarach ciała i punktach tętna, w tym na klatce piersiowej, szyi, nadgarstkach, przedramieniu, łokciach i ramionach. Ciepło twojego ciała pomaga rozproszyć perfumy i sprawić, że zapach będzie trwał dłużej. Ponieważ woda toaletowa jest bardziej rozcieńczona, dodanie wazeliny lub bezzapachowego balsamu przed aplikacją może pomóc utrwalić zapach i wydłużyć jego trwałość. Spryskanie włosów lub ubrania może również przyczynić się do zwiększenia ogólnego, trwałego efektu zapachu.Woda toaletowa to odświeżająca opcja na co dzień i na cieplejsze pory roku. W porównaniu do niej perfumy meskie to ciężka kompozycja, doskonale nadają się do nakładania warstw i noszenia w sezonie chłodniejszym i bardziej konserwatywnym otoczeniu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zapach wody toaletowej, czy też mieszankę czystych perfum, w sprzedaży znajdziesz różnorodne perfumy na każdą okazję.

Comments are closed.

zobacz Taboret industrialny stołek w stylu loft https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/