Prężnie rozwijająca się medycyna estetyczna ma do zaoferowania coraz więcej innowacyjnych zabiegów, które mogą zniwelować, a nawet opóźnić oznaki starzenia bez ingerencji skalpela. Nucleofill to rodzaj mezoterapii igłowej z zastosowaniem koktajlu na bazie polinukleotydów, które stanowią doskonały stymulator tkankowy, pobudzający skórę do intensywnej regeneracji.
Nucleofill – stymulator tkankowy najnowszej generacji
Nucleofill to rodzaj stymulatora tkankowego aplikowanego podskórnie za pomocą cienkiej igły techniką mezoterapii igłowej. Jak sama nazwa wskazuje, działanie stymulatora tkankowego polega na stymulowaniu tkanek. Preparat zawiera polinukleotydy – innowacyjne składniki aktywne przeznaczone do zabiegów na twarz bez użycia kwasu hialuronowego. Substancje te pobudzają skórę do odnowy i zapewniają jej ochronę antyoksydacyjną.
Zaletą zabiegu Nucleofill jest jego niski potencjał uczulający i wysokie bezpieczeństwo procedury. Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, mezoterapię stymulatorem tkankowym można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry.
Jak działa mezoterapia igłowa Nucleofill?
Mezoterapia Nucleofill przebiega podobnie, jak klasyczna mezoterapia igłowa. Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Poprzedza go konsultacja wstępna, podczas której specjalista ocenia, czy nie występują u nas przeciwwskazania do mezoterapii igłowej. Procedura nie wymaga znieczulenia. Specjalista wprowadza niewielką ilość preparatu w kilku-kilkunastu punktach na twarzy. Może towarzyszyć temu uczucie mrowienia. Skóra po zabiegu jest tylko trochę zaczerwieniona, co nie przeszkadza w powrocie do codziennych obowiązków.
Zabieg Nucleofill działa na trzech poziomach:
- Liftinguje – pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu typu I i elastyny, czego efektem jest bardziej zagęszczona i ujędrniona skóra.
- Działa antyoksydacyjnie – polinukleotydy wprowadzone podskórnie wspomagają usuwanie wolnych rodników, a co za tym idzie – redukują poziom stresu oksydacyjnego w skórze.
- Nawilża – zadaniem polinukleotydów jest również wiązanie wody w skórze, czego efektem jest intensywne nawilżenie.
Efekty działania stymulatora tkankowego
Celem zabiegu Nucleofill jest biorewitalizacja, której konsekwencją jest odmłodzenie skóry, przywrócenie jej napięcia i blasku. Preparat niweluje szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak: promieniowanie UV, dym papierosowy czy zła dieta. W trakcie mezoterapii stymulatorem tkankowym na bazie polinukleotydów skóra zostaje dogłębnie nawilżona. Dzięki mobilizacji skóry do regeneracji efekty mezoterapii igłowej Nucleofill są wyjątkowo naturalne i trwałe. Zabieg skutecznie spowalnia starzenie się skóry.
Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się kilkukrotne powtórzenie zabiegu w odpowiednich odstępach czasu. Specjaliści rekomendują zazwyczaj serię 4 zabiegów co 2-4 tygodnie. Na ostateczny efekt trzeba poczekać około 6 tygodni – tyle czasu trwa intensywna przebudowa kolagenu i rewitalizacja skóry, zainicjowane przez stymulator tkankowy. Wyniki pełnej serii zabiegów utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające mniej więcej raz na pół roku. Dzięki regularnemu stosowaniu stymulatora tkankowego można zauważyć wyraźną poprawę wyglądu skóry – nie tylko redukcję zmarszczek, ale też wyregulowanie owalu twarzy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.
Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/
Comments are closed.