Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Laserowe zamykanie naczynek – skuteczny sposób na szpecące „pajączki”

Pinterest LinkedIn Tumblr

„Pajączki” na twarzy, czyli rozszerzone naczynka, to problem estetyczny, który spędza sen z powiek wielu osobom. Dobre kosmetyki do cery naczynkowej mogą zahamować powstawanie nowych zaczerwienień, ale nie są w stanie poradzić sobie z już istniejącymi. Skutecznym sposobem na pozbycie się „pajączków” na twarzy jest laserowe zamykanie naczynek. Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg i gdzie go można wykonać.

„Pajączki” na twarzy – skąd się biorą?

Gdy naczynia włosowate są mało elastyczne i położone płytko pod skórą, mogą pękać. Dzieje się tak najczęściej u osób o delikatnej, cienkiej i wrażliwej skórze. Naczynka rozszerzają się i pękają pod wpływem różnych czynników, m.in.:

  • nadmiernej ekspozycji skóry na światło słoneczne,
  • narażenia na skrajne temperatury, silny wiatr, mróz,
  • palenia tytoniu,
  • spożywania alkoholu,
  • nadmiernego spożycia kofeiny i ostrych przypraw,
  • przyjmowania leków sterydowych,
  • wysokiego ciśnienia krwi.

Rozszerzone naczynka to nie tylko problem estetyczny. Bardzo często są one pierwszym symptomem choroby skóry nazywanej trądzikiem różowatym. Wczesne rozpoznanie problemu i usunięcie rozszerzonych naczynek pozwala na długi czas uśpić objawy choroby. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się „pajączków” jest zabieg laserowego zamykania naczynek w połączeniu ze stylem życia, wykluczającym wymienione powyżej czynniki.

Jak działa laserowe zamykanie naczynek?

Skuteczne usuwanie naczynek możliwe jest przy pomocy nowoczesnych laserów, którymi posługują się m.in. specjaliści z Kliniki Beauty Skin Żoliborz – Klinika Zdrowia i Urody w Warszawie. Technologie, które są wykorzystywane w tym celu to m.in. laser aleksandrytowy czy neodymowo-yagowy. Specjalista dostosowuje parametry zabiegowe do fototypu Pacjenta. Dzięki właściwemu dopasowaniu terapii minimalizowane jest ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak pęcherze i oparzenia. W głowicy urządzenia wbudowany jest zintegrowany system chłodzenia, czyniąc zabieg bardziej komfortowym bez konieczności zastosowania znieczulenia.

Wiązka światła trafia precyzyjnie w „pajączek” i podgrzewa zawartą w nim hemoglobinę. Pod wpływem wytworzonej energii dochodzi do zamknięcia rozszerzonego naczynka i jego wchłonięcia przez organizm w ciągu kilku kolejnych dni. Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga wykonywania serii wielu zabiegów. „Pajączki” znikają zwykle po jednej sesji. W przypadku licznych teleangiektazji konieczne może okazać się wykonanie powtórnej laseroterapii w ciągu około 6 tygodni.

Gdzie można skorzystać z zabiegu na „pajączki” laserem?

Odpowiednia pielęgnacja skóry i dieta mogą wzmocnić naczynka i zapobiec ich pękaniu. Kiedy jednak „pajączki” stają się faktem, najlepszym wyjściem okazuje się skorzystanie z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Laserowe zamykanie naczynek jest w stanie całkowicie rozwiązać ten problem, przywracając skórze jednolity koloryt. Na zabieg najlepiej jest umówić się w zaufanej klinice medycyny estetycznej, gdzie wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, a nie przez kosmetyczkę – to ważne zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i na skuteczność zabiegu.

Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, wykonującej zabiegi laserowe, ta strona zawiera więcej informacji.

Comments are closed.

zobacz https://motulinka.com/kp/kocyki/ https://www.theverge.com/users/Babystuff