Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Na czym dokładnie polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedstawicielek płci pięknej chce posiadać ozdobione paznokcie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że metoda żelowa zdobienia paznokci jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod na świecie. Panie mogą mieć dzięki temu całkowitą pewność, że uzyskany efekt końcowy będzie niezwykle trwały. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że pozwala ona nawet na wydłużenie paznokci.

Na czym dokładnie polega omawiana metoda?

W najprostszym możliwym ujęciu na płytkę paznokcia zostaje nałożona utwardzona masa żelowa. Oczywiście jest ona dodatkowo wzmocniona lampą LED lub UV. Ponadto przy pomocy specjalnej formy można wydłużyć paznokcie, które są zbyt krótkie. Należy mieć świadomość, że omawiana metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala utrzymać paznokcie w świetnym stanie nawet przez miesiąc.

Warto wiedzieć, że żele, które są wykorzystywane w tego typu manicure, utwardzają. Najlepiej będą się jednak trzymały zdrowych płytek paznokci. W celu właściwej pielęgnacji paznokci rekomendowane jest wybranie się do profesjonalnej manicurzystki. Zaproponuje ona bowiem przedstawicielce płci pięknej odpowiednią kurację zarówno na paznokcie, jak i dłonie.

Jak przebiega cały proces?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że im większe będą umiejętności danej pedicurzystki, tym kobieta będzie miała większą gwarancję, że paznokcie będą znacznie dłużej trzymały się we właściwym stanie. W pierwszej kolejności trzeba dokonać zmatowienia płytki paznokcia przez delikatne spiłowania. Kolejnym etapem będzie odtłuszczenie i nałożenie specjalnej formy.

Rekomendowane jest, by cały proces przebiegał bardzo delikatnie. Oczywiście warstwa żelu nie może być zbyt gruba. Całość musi bowiem prezentować się naturalnie. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie aplikowanie żelu zdecydowanymi i krótkimi ruchami. Kolejnym bardzo istotnym etapem będzie utwardzenie nałożonego żelu.

Zdobienie żelowych paznokci

Warto wiedzieć, że obecnie dla kobiet pomalowanie paznokci lakierem jednokolorowym nie wystarczy. Są one malowane we wzorki czy zdobione różnego rodzaju aplikacjami. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że na paznokcie można również użyć lakieru hybrydowego.

Godny uwagi jest fakt, że metoda żelowa zdobienia paznokci pozwoli je wydłużyć, a także ukryć ewentualne mankamenty. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów przeznaczonych do zdobienia paznokci. Można zaobserwować, że panie najczęściej decydują się na użycie nalepek, koralików i płytek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.