Ad
Ad
Ad
Turystyka

Norweskie fiordy – czy przed wyjazdem kupić ubezpieczenie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Norwegia jest pięknym krajem. Cudowne fiordy, wyjątkowa architektura, bardzo charakterystyczna dla krajów skandynawskich to genialny sposób, aby szukać spokoju i ciszy w tym zabieganym świecie. Z całą pewnością każdy z nas widział choć raz typową norweską miejscowość w filmach. Ale jeśli chcesz zobaczyć to wszystko na żywo – musisz pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym.

Wyjazd do Norwegii a ubezpieczenie

Jadąc na urlop do Norwegii możemy liczyć na pewne zabezpieczenie, jakie gwarantuje karta EKUZ. Jeszcze przed wyjazdem należy ją wyrobić w swojej placówce NFZ. I owszem, karta pozwala korzystać z opieki zdrowotnej w Norwegii w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, jednak jest pewne ale. W tym skandynawskim kraju służba zdrowia funkcjonuje nieco inaczej niż w Polsce, o czym należy pamiętać jeszcze przed wyjazdem.

Bez względu na to czy jesteś mieszkańcem Norwegii czy turystą – do każdej wizyty musisz dopłacić. Obowiązuje tam zasada wkładu własnego, ciekawe rozwiązanie, prawda? Ale dla niektórych może być sporym zaskoczeniem.

Jak uniknąć dopłat w Norwegii?

Gdy przyjdzie Ci skorzystać z pomocy medycznej również będziesz musiał dopłacić. Albo z własnej kieszeni, albo zrobi to za Ciebie ubezpieczyciel, jeżeli zdecydujesz się przed wyjazdem wybrać odpowiedni wariant ubezpieczenia turystycznego.

Poza kosztami leczenia tego typu ubezpieczenie turystyczne pozwala zabezpieczyć również inne wydatki, związane np. z transportem medycznym do kraju, NNW czy ubezpieczenie bagażu, dlatego o ubezpieczeniu warto myśleć, jak o dodatkowym bezpieczeństwie, aby wymarzone wakacje nie skończyły się tragicznie dla naszych finansów.

Comments are closed.