Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak działają produkty POS?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Produkty POS to materiały reklamowe, które wspierają sprzedaż produktów. Warto mieć na uwadze, że skrót POS oznacza point of sale. Ich głównym przeznaczeniem jest klient detaliczny, który ma okazję zapoznać się z produktami POS w punkcie handlowym.

Czym są produkty POS?

Warto dodać, że klasyczne, stacjonarne reklamy cały czas mają się dobrze w epoce mass mediów i nadal są skuteczne. To właśnie podczas wchodzenia do sklepu klienci potrzebują informacji o konkretnym produkcie. Taka jest zasada działania tej skutecznej metody reklamowej, która sprawdza się już od wielu lat i jest cały czas wykorzystywana na rynku. Materiały POS stosuje się głównie po to, żeby zachęcić klienta do zakupu i ukierunkować go na dany produkt. Produkty POS skupiają uwagę klientów i powodują, że konsumenci pragną je mieć. Materiały POS można podzielić według kilku kryteriów.

Podział produktów POS

Główny podział jest czysto techniczny i wyróżnia produkty twarde oraz miękkie. Rodzaj materiału użytego do produkcji jest w tym przypadku głównym kryterium. Warto zwrócić uwagę na fakt, że treść zawartego komunikatu oraz forma nie mają żadnego znaczenia. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście materiały reklamowe, którymi są plakaty, broszury oraz wszelkie inne ulotki. Umieszczane są zazwyczaj przy witrynie sklepowej lub zaraz przy wejściu do sklepu. Klient praktycznie od razu zwraca na nie uwagę i wtedy jest szansa, żeby wzbudzić w nim zainteresowanie produktem. Na uwagę zasługuje fakt, że są małe i bardzo łatwo je ogarnąć wzrokiem. Oprócz tego zawierają treść, która jest konkretna i zachęca do zakupu. Wśród produktów POS można wyróżnić także materiały na ladę, które zlokalizowane są zazwyczaj w okolicy kasy sklepowej oraz lady.

Zalety produktów POS

Można do nich zaliczyć standy, dyspensery, ale także bilownice. Jest to idealne miejsce, żeby umieścić dużą liczbę logotypów marek. Jest to ważny element sprzedaży, ponieważ liczy się wysoka marża. Produkty POS to również materiały na sufit, czyli flagietki reklamowe oraz hangery. Należy mieć na uwadze, że prowadząc strategię visual merchandisingu trzeba posiadać hangery, ponieważ jest to kluczowe narzędzie. To właśnie one pomagają utworzyć drogę, którą klient będzie przemierzał sklep. Na hangerach znajdują się także informacje o produktach poszukiwanych przez klientów. Z tego powodu klienci czasem mimowolnie patrzą w sufit, dlatego warto zamieścić tam również sprzedażowe informacje. Wprowadzenie produktów POS zainicjowało znaczny wzrost sprzedaży. Konsumenci chętniej podejmują teraz decyzję o zakupie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.

Comments are closed.