Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wybrać buty narciarskie męskie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Należy mieć świadomość, że wybór butów narciarskich jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na rynku działa bardzo duża liczba renomowanych producentów, którzy maj w swoich ofertach asortymentowych bardzo wysokiej jakości produkty. Czym dokładnie powinny się cechować dobre buty narciarskie męskie?

Twardość

Pierwszym istotnym aspektem, który koniecznie powinno się wziąć pod uwagę jest jest sztywność buta. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany wskaźnik jest mierzony w skali od 60 do 150.

Warto podkreślić, że wybór fletu musi być skorelowany z budową ciała danej osoby. Dodatkowo im większe umiejętności będzie posiadał narciarz, tym w sztywniejszy but powinien się zaopatrzyć.

Długość

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozmiar butów narciarskich wykorzystuje skalę rozmiarów mondo. Nie tylko jest ona wyrażana w centymetrach, ale również odpowiada najdłuższej części stopy. Należy również zaznaczyć, że buty narciarskie muszą idealnie pasować do stóp narciarza. Warto wiedzieć, że aż 75% narciarzy decyduje się na zakup butów większych o dwa rozmiary.

W jakie sposób wybrać najlepszy możliwy rozmiar? W pierwszej kolejności rekomendowane jest przyłożenie kartki papieru do ściany. Następnie należy położyć stopę na kartce, a piętę oprzeć o ścianę. Warto również ugiąć lekko kolano i obrysować kształt swojej stopy. Wszystkie czynności trzeba powtórzyć dla drugiej stopy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że buty narciarskie męskie są dostępne co pół rozmiaru.

Szerokość

Bardzo istotne znaczenie ma także szerokość butów narciarskich. Przeważnie jest ona nazywana „LAST”. Ponadto mierzy się ją w przodostopiu. Osoba zainteresowana nie powinna mieć większych problemów ze znalezieniem tego wymiaru.

Wystarczy obrysować stopę. Wybierając szerokość buta rekomendowane jest uwzględnienie poziomu precyzji, jakiej potrzebuje się podczas narciarstwa. Buty powinny być nie tylko komfortowe, ale również dawać właściwy poziom kontroli nad nartami. Narciarzom, dla których precyzja jest priorytetem, zalecane jest zaopatrzenie się w węższe buty.

Cena i producent

Nie warto brać pod uwagę tylko ceny. Zdecydowanie lepszym parametrem jest stosunek ceny do jakości. Bardzo często wystarczy dołożyć kilkadziesiąt złotych, by cieszyć się z produktu zdecydowanie wyższej jakości.

Rekomendowane jest zaopatrywanie się tylko w produkty renomowanych producentów. Dysponują oni bowiem zaawansowanym zapleczem technicznym. Są w stanie spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/meskie-cat-19.

Comments are closed.