Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Nauka żeglowania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę żeglowania? Im wcześniej, tym lepiej. Tym dłużej będzie można cieszyć się możliwościami, jakie daje żegluga po mazurskich jeziorach i nie tylko. Może w przyszłości ktoś będzie miał okazję do tego, aby wypłynąć na szerokie wody Morza Bałtyckiego i znacznie dalej.

Szkolenie żeglarskie dla dorosłych

Ale ze spokojem, nawet jeżeli ktoś zalicza się już do grona osób dorosłych, a nigdy nie miał do czynienia z żeglowaniem, wszystkiego może się nauczyć. W szczególności, że organizowane są kursy żeglarskie dedykowane dla osób dorosłych. Nie tylko młodzież może się tego nauczyć, ale wszystkie osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia lub mają zdecydowanie więcej lat. Takie wyjazdowe szkolenia oferuje Róża Wiatrów. Jak wygląda taki wyjazd?

Pobyt na szkoleniu żeglarskim

Skoro już mowa o Róży Wiatrów, to warto na ich przykładzie omówić plan dnia, który wbrew pozorom nie jest skomplikowany. Wyjazd przewidziany jest na osiem dni. Każdego dnia odbywa się śniadanie o godzinie 8 po to, aby już o godzinie 9 mogła odbyć się odprawa załóg. Potem przewidziane są teoretyczne i zajęcia praktyczne, szkoleniowe do godziny 18. W ciągu dnia przewidziana jest przerwa 1,5h na obiad. Po kolacji odbywają się jeszcze wykłady teoretyczne, których nie można opuścić. I tak do końca wyjazdu, aby można być pewnym tego, że do egzaminu każdy podejdzie z głową pełną wiedzy.

Zakwaterowanie na jachcie

Uczestnicy kursu żeglarskiego zakwaterowani są na jachtach typu Tango lub podobnych. Jeżeli ktoś liczył na specjalne wygody hotelowego pokoju, to miejsca dla siebie powinien poszukać na innym wyjeździe. Warte zaznaczenia jest również to, że nie będzie na jachcie miejsca na specjalne walizki. Wszystkie NIEZBĘDNE rzeczy należy zapakować w worek żeglarski lub torbę, którą będzie można upchnąć w kajucie, jaką będzie dzieliło się z innymi osobami. Kolejna ważna rzecz – jacht jest koedukacyjny. Normalna rzecz, do której można się przyzwyczaić. 

Pobyt na Mazurach

Największe ośrodki szkolenia dla żeglarzy – jak wyżej wspomniana Róża Wiatrów – znajdują się właśnie na Mazurach. Dlatego tym bardziej warto tam pojechać. Niezliczona ilość jezior stwarza doskonałe warunki do tego, aby móc się wszystkiego nauczyć od podstaw. Nie ma lepszej okazji do tego, aby poznać Mazury od tej właśnie strony – w szczególności, jeżeli ktoś wcześniej nie miał ku temu okazji. Żeglowanie będzie napawać wszystkich ogromną radością i spokojem. 

 

Comments are closed.