Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Oryginalne pierścionki zaręczynowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kupno pierścionka zaręczynowego to spore wyzwanie, ale i możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w jubilerstwie. Obecnie szeroki wybór pierścionków sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji jest praktycznie niemożliwe. Jakie istotne cechy powinien posiadać pierścionek zaręczynowy?

Jaki jest idealny pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to bez wątpienia najpiękniejsza oznaka miłości dwojga ludzi. Wybierając ten rodzaj biżuterii, powinno się pamiętać, że będzie on noszony codziennie. W praktyce oznacza to, że biżuteria narażona będzie na kontakt z wilgocią, środkami chemicznymi, zmiennymi temperaturami. Pierścionek powinien być wykonany z najwyższą starannością – dotyczy to nie tylko jego designu, ale przede wszystkim: wybranych materiałów – mówią specjaliści ze sklepu savicki.pl. W praktyce najlepiej sprawdza się złoto – ten metal szlachetny ceniony jest od dawna jako biżuteria noszona na co dzień. Wybierając pierścionek ze złota, zwróćmy uwagę na próby – próba to sposób wyrażenia procentowej zawartości czystego złota w stopie. Im jest wyższa, tym bardziej wartościowa jest biżuteria. Współcześnie najbardziej rekomendowana próbą jest 585, w której czyste złoto stanowi 58,5% wagi. Domieszki w stopie sprawiają, że biżuteria jest trwalsza i bardziej odporna na ścieranie. 

Pierścionek zaręczynowy z wyjątkowym kamieniem!

Elementem, który bez wątpienia wyróżnia pierścionek zaręczynowy, jest kamień szlachetny. Jeszcze do niedawna większość wybieranych pierścionków tego typu posiadała diament. Dzisiaj możliwe jest bezproblemowe kupienie pierścionka zaręczynowego z kamieniem takim jak szafir czy rubin. Wiele projektów pierścionków posiada kilka kamieni, dopasowanych do siebie kolorystycznie. 

Comments are closed.