Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rowerek biegowy – kiedy dziecko jest na niego gotowe i jak wybrać odpowiedni?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rowerek biegowy to zdecydowanie ten rodzaj zabawki, która powinna być w posiadaniu każdego dwulatka. Niekiedy nawet kilkunastomiesięczne dziecko będzie w stanie nauczyć się na nim jeździć. Jaki rowerek wybrać? Po czym można rozpoznać, że dziecko jest gotowe rozpocząć swą przygodę z jazdą na rowerze? Oto garść informacji.

Rowerek biegowy – zalety

Zastanawiając się nad kupnem rowerka biegowego w głowie wielu rodziców może pojawić się pytanie, czy warto. Choć może się wydawać, że na naukę jazdy na rowerze jeszcze przyjdzie czas, a starsze dziecko chętnie wsiądzie na rower z bocznymi kołami tym niemniej, warto wiedzieć, że rowerki biegowe są świetnym wstępem do nauki jazdy na prawdziwym rowerze. Często zdarza się też, że dziecko opanowawszy mechanizm naprzemiennego odpychania się nogami na rowerku biegowym nie będzie wymagało żadnego etapu przejściowego i szybko zacznie jeździć na „dorosłym” rowerze dwukołowym. Dzieje się tak dlatego, że rowerek biegowy wymaga rozwinięcia współpracy między oboma półkulami mózgu oraz bardzo dobrego opanowania umiejętności utrzymania równowagi.

Jaki rowerek biegowy wybrać się – sklep rowerowy Kraków

Wybierając odpowiedni rowerek biegowy nie obawiajmy się skorzystać z porady fachowców jakimi są, na ogół, doświadczeni sprzedawcy w sklepach rowerowych. Jakość i funkcjonalność rowerka wpłynie na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania sprzętu dlatego warto postawić na renomowane marki. Rowerek powinien być lekki i mieć regulowane siodełko, zapewniające szybko rosnącemu maluchowi dłuższy czas korzystania z rowerka. Istotną kwestią jest także niski przekrok oraz odpowiednia amortyzacja w postaci gumowych kół.

Sygnały gotowości dziecka do jazdy na rowerku biegowym – sklep rowerowy Kraków

Przyjęło się, że rowerki biegowe są przeznaczone dla dzieci od dwóch do czterech lat. Nie jest to jednak żelazna granica i często nawet młodsze dzieci będą w stanie nauczyć się korzystać z rowerka biegowego, co więcej, będą czerpać z jazdy wielką przyjemność. Warto pamiętać, że kilkunastomiesięczne dzieci wykazują duże zainteresowanie różnymi pojazdami, a zabawki takie jak hulajnoga czy rowerek sprawiają im ogromną frajdę. Aby mieć pewność, że dziecko jest gotowe do rozpoczęcia nauki jazdy na rowerku biegowym należy obserwować je pod kątem zainteresowań i rozwoju zdolności motorycznych. Swobodnie chodzące dziecko, które dodatkowo bardzo lubi się ruszać z pewnością ucieszy się z rowerka biegowego. Rowerek biegowy pozwoli mu na wyładowanie sporej ilości energii, a także doskonalenie poczucia równowagi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep rowerowy Kraków.

Comments are closed.