Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Systemy automatyki przemysłowej w służbie gospodarki

Pinterest LinkedIn Tumblr

W dzisiejszym świecie automatyka przemysłowa jest wszechobecna praktycznie we wszystkich dziedzinach i niszach naszych branż. Systemy takie umożliwiają funkcjonowanie produkcji, inżynierii, konstrukcji, wytwarzania energii i innych procesów leżących u podstaw gospodarki. Wdrożenie nowych rozwiązań zwiększa produktywność i wydajność.

Automatyka przemysłowa – co należy wiedzieć?

Zacznijmy od konstatacji, że w dzisiejszych czasach udziałem automatyki przemysłowej jest zupełnie nowy impuls rozwoju. Nowoczesne systemy są bowiem napędzane przez innowacyjne technologie, takie jak sztuczna inteligencja (AI), przetwarzanie danych w chmurze czy konwersja internetowa.

Sam termin „automatyzacja” opisuje szeroką gamę technologii, metod i narzędzi stosowanych w celu ograniczenia ingerencji człowieka w procesy, czyniąc je bardziej wydajnymi, szybszymi, produktywnymi i bezbłędnymi. Automatyzację można znaleźć praktycznie we wszystkich dziedzinach naszego życia.

Automatyzację w przemyśle można osiągnąć za pomocą wielu technik i podejść naukowych, głównie mechanicznych, hydraulicznych, elektrycznych i elektronicznych, pneumatycznych oraz komputerowych, które są zwykle stosowane w funkcjonalnych połączeniach.

Pilz – na straży bezpieczeństwa

Całokształtem obsługi poszczególnych systemów automatyki przemysłowej zajmują się wykwalifikowane podmioty takie jak Pilz. Jest to obecnie jeden z liderów w sektorze automatyzacji przemysłowej, a zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa.

Hasło firmy działającej od 1948 roku, „the spirit of safety”, nie jest przypadkowe. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj bezpieczeństwo maszyn i ludzi, a w czasach gdy tak mocno stawia się na „zielony ład”, także bezpieczeństwo środowiska naturalnego.

Opracowane przez tą firmę systemy zabezpieczeń obejmują wszystkie komponenty wchodzące w skład systemów automatyki przemysłowej: części maszyn (przekaźniki, sterowniki, napędy), narzędzia diagnostyczne oraz oprogramowania komputerowe.

Sensor24h.pl – portal, o którym warto wiedzieć

Ta strona internetowa zawiera wszystko, co jest potrzebne dla kompleksowych rozwiązań w ramach automatyki przemysłowej. Sama firma Sensor24H działa już od 3 lat na rynku, dostarczając niezbędnych narzędzi i materiałów dla automatyzacji firm i przedsiębiorstw.

Strona branżowa firmy – sensor24h.pl, to dobre miejsce by zacząć wdrażanie nowoczesnych metod automatyzacji. Dodajmy, że firma współpracuje z najlepszymi markami takimi jak: Eickmann Elektronik, WIKA, Murrelektronik oraz wspomniany już Pilz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pilz.

Comments are closed.