Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie OC – jak zaoszczędzić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie OC jest podstawową polisą chroniącą uczestników ruchu drogowego. Do jej zakupu prawnie zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Kupno polisy OC, szczególnie dla młodych kierowców, którzy dopiero co kupili swój pierwszy samochód, jest poważnym obciążeniem dla budżetu. Jak zaoszczędzić na kupnie polisy? Sprawdź nasze rady!

Tanie ubezpieczenie OC – dlaczego warto szukać najniższej oferty?

Wydawać by się mogło, że im droższe jest ubezpieczenie OC, tym lepszą, bardziej kompleksową ochronę zapewnia. Okazuje się, że w tym przypadku drożej nie oznacza lepiej. Warunki oferowane przez ubezpieczycieli reguluje polskie prawo, a dokładniej Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych z dnia 22 maja 2003 roku. Oznacza to, że każde towarzystwo oferuje niemal identyczne warunki.  Mimo tego, ceny usług poszczególnych towarzystw znacząco się od siebie różnią. Zanim podpiszesz umowę z danym ubezpieczycielem, dokładnie prześledź ofertę dostępną na rynku i znajdź najtańszy wariant.

Współwłasność

Prostym sposobem na obniżenie wysokości składki jest ustanowienie współwłasności. O takim rozwiązaniu należy pomyśleć wcześniej, w momencie rejestracji samochodu. Aby zminimalizować koszty ponoszone przez osobę kupującą swój pierwszy samochód, należy wpisać do dowodu rejestracyjnego nie jednego, a dwóch właścicieli – faktycznego użytkownika wozu oraz bardziej doświadczoną osobę, której przysługują zniżki za bezszkodową jazdę.

Internetowe porównywarki

Zanim podpiszesz umowę z danym ubezpieczycielem, dokładnie zapoznaj się z ofertą wszystkich towarzystw. Narzędziem ułatwiającym znalezienie najkorzystniejszej opcji są internetowe porównywarki.

Comments are closed.

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ Taboret industrialny stołek w stylu loft